Παρακαλούμε τους ενδιαφερόμενους, που επιθυμούν να προεγγράψουν αθλητή στην Ακαδημία Ποδοσφαίρου μας, να συμπληρώσουν τα απαραίτητα στοιχεία ώστε να μας διευκολύνουν στην μεταξύ μας επικοινωνία. Θα επικοινωνήσουμε σύντομα μαζί σας.

A+ A A-

Βήμα ανόδου η ΛΑΥΡΑ

Κύριο Βήμα ανόδου η ΛΑΥΡΑ

Σήμερα το απόγευμα στο derby που κρίνει πολλά σε ότι αφορά την άνοδο στη Β’ Κατηγορία η μαχητική ΛΑΥΡΑ επικράτησε με 2-0 της Κηφισιάς 2010.

Στο Α’ ημίχρονο η ομάδα μας με φρεσκάδα και επιμονή, έτρεξε, πίεσε, προσπάθησε και τελικά έκανε το 1-0 αρκετά νωρίς (14') ώστε να διώξει το όποιο άγχος υπήρχε. Στο υπόλοιπο του Α’ ημιχρόνου καμία από τις δυο ομάδες δεν είχε κάποια κλασική ευκαιρία και το ημίχρονο έληξε με καθαρή επικράτηση της ΛΑΥΡΑΣ.

Στο Β’ ημίχρονο η ΛΑΥΡΑ έπαιξε έξυπνα ώστε να διαχειριστεί το υπέρ της γκολ. Έδωσε χώρο στην αντίπαλο της, αλλά σε όλα τα μαρκαρίσματα και στα στημένα με συγκέντρωση και σε κάποιες στιγμές με αυτοθυσία, δεν άφησε ούτε υποψία για να δεχθεί τέρμα. Όσο περνούσε η ώρα η Κηφισιά προσπαθούσε να απειλήσει και άφηνε χώρους. Η ΛΑΥΡΑ σε αυτό το σημείο του παιχνιδιού έκανε 2-3 καθαρές φάσεις για γκολ, αλλά δεν βρήκε δίχτυα. Προς το τέλος του αγώνα σε μία αντεπίθεση μας, καταφέραμε τελικά και κάναμε το 2-0 (90'), δίνοντας στην ομάδα αυτό που πραγματικά άξιζε να πάρει και δεν ήταν άλλο από το νικηφόρο αποτέλεσμα.

Πανάξια νίκη που ήρθε με πολύ πάθος και έξυπνη διαχείριση όλου του αγώνα. Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές του αντρικού και στο τεχνικό team για τη σημερινή τους νίκη. Συνεχίζουμε τη προσπάθεια μας για την άνοδο. Απομένουν δυο ακόμα derby στις επόμενες αγωνιστικές. Πλέον έχουμε καταφέρει πολλά, αλλά χρειάζεται συγκέντρωση και στα επόμενα παιχνίδια ώστε να πανηγυρίσουμε την άνοδο στην κατηγορία.