Παρακαλούμε τους ενδιαφερόμενους, που επιθυμούν να προεγγράψουν αθλητή στην Ακαδημία Ποδοσφαίρου μας, να συμπληρώσουν τα απαραίτητα στοιχεία ώστε να μας διευκολύνουν στην μεταξύ μας επικοινωνία. Θα επικοινωνήσουμε σύντομα μαζί σας.

A+ A A-

Η ΛΑΥΡΑ τις ευκαιρίες η ΙΕΡΑΠΟΛΗ τη νίκη

Κύριο Η ΛΑΥΡΑ τις ευκαιρίες η ΙΕΡΑΠΟΛΗ τη νίκη

Ήττα για την αντρική ομάδα στο derby με την Ιεράπολη (2-3).

Στο Α’ ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε δυνατά και στη κυριολεξία «έπνιξε» την αντίπαλο της στο μισό γήπεδο. Έτσι στο 14΄ άνοιξε το σκορ (1-0) με τον Καλλιμάνη. Στο 32΄ακυρώθηκε κανονικό γκολ (αυτογκόλ) χωρίς να καταλάβουμε γιατί ακυρώθηκε! Το 1-1 έγινε στο 42΄με δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη μας περιοχή.

Στο Β΄ ημίχρονο η ομάδα ξεκίνησε μουδιασμένα, αλλά και πάλι είχε τον έλεγχο του αγώνα. Στο 70΄καταλογίζεται πέναλτι σε βάρος μας το οποίο μετετράπη σε γκολ (1-2). Στο επόμενο λεπτό σε κεφαλιά του Καλλιμάνη η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι. Στο 73΄σε μία αντεπίθεση η αντίπαλη ομάδα κάνει το 1-3 Το τελικό σκορ (2-3) διαμορφώθηκε στο 78΄με τον Κανέλλο.

Το όνειρο της ανόδου, δεν έχει χαθεί, συνεχίζουμε να προσπαθούμε για το καλύτερο σε κάθε παιχνίδι. Εκτός από ικανότητα, χρειάζεται και τύχη για να πετύχεις το στόχο σου σαν ομάδα. Σήμερα παρά τις πολλές ευκαιρίες δεν είχαμε την τύχη μαζί μας. Οι αντίπαλοι με 2 ευκαιρίες πέτυχαν 3 γκολ. Αυτό είναι το ποδόσφαιρο γι αυτό και είναι ο βασιλιάς των σπορ.

Συνεχίζουμε με πίστη και αποφασιστικότητα μέχρι τη λήξη του πρωταθλήματος έχοντας εμπιστοσύνη στα παιδιά μας και τον προπονητή μας.

Θέλουμε να ευχαριστήσουμε τους φιλάθλους και φίλους της ομάδας μας, που έδωσαν βροντερό παρών στο σημερινό κρίσιμο αγώνα. Σας χρειαζόμαστε και στα επόμενα εντός έδρας παιχνίδια και είμαστε σίγουροι ότι θα έχουμε την υποστήριξή σας.

Τελευταία τροποποίηση στιςΔευτέρα, 20 Μάρτιος 2017 13:30