Παρακαλούμε τους ενδιαφερόμενους, που επιθυμούν να προεγγράψουν αθλητή στην Ακαδημία Ποδοσφαίρου μας, να συμπληρώσουν τα απαραίτητα στοιχεία ώστε να μας διευκολύνουν στην μεταξύ μας επικοινωνία. Θα επικοινωνήσουμε σύντομα μαζί σας.

A+ A A-

Η σημερινή νίκη αφιερωμένη στον Αντώνη μας

Κύριο Η σημερινή νίκη αφιερωμένη στον Αντώνη μας

Στο τελευταίο αγώνα της κανονικής περιόδου, η ομάδα μας νίκησε και τερμάτισε στην τρίτη θέση, που την οδηγεί στο μπαράζ ανόδου στη Β’ Κατηγορία.

Θα αντιμετωπίσουμε και πάλι την ομάδα Πλάτων στο γήπεδο μας το ερχόμενο ΣΚ.

Η ΛΑΥΡΑ ήταν ανώτερη σε όλους τους τομείς, σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, με πολύ καλή κυκλοφορία και μεγάλη κατοχή της μπάλας. Πολλές χαμένες ευκαιρίες από την αρχή του αγώνα μέχρι και το τέλος. Στις αρχές του αγώνα όμως, είχαμε την πολύ άσχημη στιγμή του σοβαρού τραυματισμού του αμυντικού μας, Αντώνη Κανέλλου. Χρειάστηκαν αρκετά λεπτά μέχρι να συνέλθουν οι παίκτες μας από το σοκ και να συνεχίσουν ανεβάζοντας ρυθμούς.

Τελικό σκορ ημιχρόνου 0-0. Στο Β’ ημίχρονο και πάλι ορθολογικά και με πείσμα δημιουργούσαμε παιχνίδι, αλλά δεν ευστοχούσαμε στη τελική προσπάθεια. Αποτέλεσμα να δεχθούμε γκολ στη μοναδική επιθετική ενέργεια σε όλο το παιχνίδι από το Πλάτων 0-1. Η ΛΑΥΡΑ δεν το έβαλε κάτω, ήμασταν καλύτεροι και πλέον έπρεπε να το αποδείξουμε και με γκολ. Ήρθαν τα δυο γκολ (2-1) που χρειαζόμασταν για να πάμε σε μπαράζ, ώστε να διεκδικήσουμε την άνοδο.

Με τη λήξη του αγώνα όλοι οι παίκτες μία αγκαλιά, στο κέντρο του γηπέδου, φώναζαν δυνατά, το όνομα του Αντώνη που τραυματίστηκε. Η νίκη αυτή ήταν αφιερωμένη στον άτυχο της αναμέτρησης. Ευτυχώς μετά τη διακομιδή του στο νοσοκομείο και όλες τις απαραίτητες εξετάσεις, πήγαν όλα καλά και θα επιστρέψει σύντομα στην ομάδα.

Ευχαριστούμε τους φιλάθλους – φίλους του Συλλόγου μας που γέμισαν τις κερκίδες και τους περιμένουμε και στον επόμενο αγώνα που θα κρίνει την άνοδο στην Β’ Κατηγορία.

Η άψογη φιλοξενία της ΛΑΥΡΑΣ, για άλλη μία φορά ήταν αδιαμφησβήτητη, ακόμα και σε τόσο σημαντικό αγώνα δεν δημιουργήθηκε το παραμικρό.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για το πάθος τους και τον ιδρώτα που έχυσαν μέσα στο γήπεδο. Ο Αντώνης θα γίνει καλά, αυτό ένοιαζε πλέον όλη την ομάδα.